قیمت تارا اتوماتیک اعلام شد – آذر ۱۴۰۰

منبع : اسب بخار دسته بندی : اسب بخار کد خبر : 5783 1 ماه قبل 430


قیمت ایران خودرو تارا اتوماتیک آذر 1400قیمت ایران خودرو تارا اتوماتیک آذر 1400قیمت ایران خودرو تارا اتوماتیک آذر ۱۴۰۰

ستاد تنظیم بازار قیمت رسمی تارا اتوماتیک ایران خودرو را اعلام کرد. این قیمت همان عددی است که چند هفته قبل توسط خودروسازان اعلام شد و سپس اجرای آن توسط رئیس جمهور لغو گردید.به گزارش پایگاه خبری اسب بخار ، قیمت مصوب تارا اتوماتیک ایران خودرو در آذر ۱۴۰۰ توسط ستاد تنظیم بازار ۴۱۵ میلیون تومان اعلام شده و مشتریان می توانند تا ۲۸ آذر نسبت به تکمیل وجه دعتونامه های صادر شده اقدام کنند. پیش از این هم احتمال داده می شد که تارا اتوماتیک قیمتی بیشتر از دنا پلاس توربو اتوماتیک داشته باشد و حال می بینیم که ستاد تنظیم بازار اختلاف حدود ۲۳ میلیون تومانی را تایید کرده است.

معرفی تارا اتوماتیک :

ایران خودرو تارا به پیشرانه ۱٫۶ لیتری TU5 پلاس مجهز است که در این پیشرانه ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دیده می شود. همچنین فناوری پمپ روغن متغییر، سامانه زمان بندی متغییر سوپاپ های ورودی، ساختار پاشش سوخت جدید و… برای TU5 پلاس به کار گرفته شده است.

این پیشرانه بر روی تارا دنده ای ۱۱۳ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر تولید می کند و در نسخه اتوماتیک جعبه دنده ۶ سرعته AT، توان پیشرانه را به چرخ های جلوی این سدان ملی می رسانند.

پیشرانه TU5 پلاس که بر روی تارا و رانا پلاس پانوراما ۶ دنده نصب شده است، اولین قوای محرکه بر روی خودروهایی داخلی است که به پمپ روغن متغییر مجهز بوده و می تواند بر اساس شرایط میزان فشار روغن را تغییر دهد. گفته می شود که در آینده نزدیک پیشرانه EF7 پلاس و TC7 پلاس به این ویژگی مجهز خواهند شد.

قاب کرومی دور پنجره ها، جلو پنجره جدید، رینگ های جدید، شیشه های دودی عقب و… از جمله تفاوت های میان تارا دنده ای و اتوماتیک است.

فرمان کمکی برقی

تریم داخلی چرم و پارچه

شیشه های عقب دودی

رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی

چراغ روشنایی روز

سنسور نور

سنسور باران

سنسور پارک و دوربین عقب

صندلی های برقی جلو

آینه های تاشو برقی

زیر آرنجی تاشو ردیف جلو

شیشه ها و آینه های برقی

سانروف

حالت تیپ ترونیک، برفی و اسپرت جعبه دنده

سنسور باد لاستیک

سامانه کنترل حرکت در سربالایی

سامانه کنترل پایداری الکتریکی

ترمزهای دیسکی جلو و عقب با ABS، EBD و BA

چهار کیسه هوا

نمایشگر لمسی با قابلیت اتصال مستقیم به تلفن همراه

کروز کنترل

محدودکننده سرعت

تهویه الکتریکی دستی

استارت دکمه ای با حسگر حرارتی دستگیره های جلو

و…

پایگاه خبری اسب بخار

عکس ها: علیرضا پاداش / اسب بخارتازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

مشاهده این خبر در سایت مرجع