دلیل کاهش تولید در صنعت قطعه سازی چیست؟

منبع : قطعه سازان خبر خوردو دسته بندی : قطعه سازان کد خبر : 54994 1 ماه قبل 348

روند کاهشی تولید قطعات خودرو به سبب سومدیریت در خودروسازی

به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: با توجه به رویکرد فعلی دولت و مجلس مبنی بر واردات خودروهای دست دوم و تمرکز وزارت صمت بر تولید خودروهای برقی ممکن است در ماه های آینده نیز شاهد افت تولید در صنعت قطعه و به تبع خودرو کشور باشیم.

سعید صبوری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با اشاره به روند کنونی تولید در واحدهای قطعه سازی بیان کرد: متاسفانه کمبود نقدینگی، مشکلات ارزی و عدم همکاری برخی بانک ها روند تولید در صنعت قطعه سازی را کاهش داده است.

وی در خصوص علل افت تولید و فروش قطعات در ماه های اخیر عنوان کرد: عدم تامین به موقع ارز مورد نیاز قطعه سازان و خودروسازان برای واردات مواد اولیه و قطعات، قیمت گذاری و فروش دستوری خودرو از سوی شورای رقابت و مشکلات ناشی از آن روند تولید در صنعت قطعه و خودرو را با مشکل مواجه کرده است.

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور در پاسخ به این پرسش که آیا روند کاهشی تولید قطعات در ماه های آینده نیز ادامه دار خواهد بود، گفت: با توجه به رویکرد فعلی دولت و مجلس مبنی بر واردات خودروهای دست دوم و تمرکز وزارت صمت بر تولید خودروهای برقی ممکن است در ماه های آینده نیز شاهد افت تولید در صنعت قطعه و به تبع خودرو کشور باشیم که قاعدتا لطمه سنگینی به تولیدات داخلی وارد خواهد کرد.

صبوری در خصوص تحقق هدف گذاری تولید خودرو در سال جاری یادآور شد: متاسفانه علیرغم هدف گذاری رشد تیراژ تولید خودرو در سال جاری اما با گذشت چندماه از سال اهدافی چون تولید خودروهای برقی و واردات خودروهای دست دوم در دستور کار سیاست گذار قرار گرفت که به تبع هدف گذاری تولید در امسال را تحت تاثیر قرار خواهد داد.  

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور در پایان در خصوص آمادگی قطعه سازان برای ساخت قطعات خودروهای برقی اذعان داشت: تولید خودرو برفی فرآیند خاصی دارد و تا زمانی که سازوکار مشخصی برای تولید خودروهای برقی وجود نداشته باشد نمی توان به این حوزه ورود کرد.

 


مشاهده این خبر در سایت مرجع