پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال 2023

منبع : اسب بخار - موتور دسته بندی : اسب بخار کد خبر : 56807 1 ماه قبل 156
پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال 2023پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال ۲۰۲۳

امروز با رشد جهان در زمینه توسعه صنعت، تعداد زیادی کمپانی تولید موتورسیکلت در جهان وجود دارد که اکثر آن ها موتورهای باکیفیت و بادوام تولید می کنند و پاسخ‌گوی هر نیازی هستند.

فهرستی که در ادامه خواهید دید، ۱۰ موتورسیکلت پرطرفدار و پرفروش جهان در سال ۲۰۲۳ هستند، که اکثر سبک های موجود در دنیای موتورسیکلت نماینده ای در این لیست دارند.

یاماها Ténéré ۷۰۰

پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال 2023پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال ۲۰۲۳

موتورسیکلت Yamaha Ténéré ۷۰۰ بازار موتورسیکلت‌های ادونچر را به خوبی قبضه کرده است. با استفاده از موتور دو سیلندر ۶۸۹ سی‌سی، که همان پیشرانه یاماها MT-07 است، این موتورسیکلت تورینگ ماجراجویی قدرت کافی را برای سفرهای طولانی و آفرودی دارد.

قیمت این موتورسیکلت ۱۰,۴۹۹ دلار است. برای سال ۲۰۲۳، Ténéré ۷۰۰ با رنگ‌ها و گرافیک‌های جدیدی به نام‌های آبی آیکون به بازار عرضه شد، همچنین حداکثر سرعت موتورسیکلت Yamaha Ténéré ۷۰۰ حدود ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

آپریلیا RS 660

پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال 2023پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال ۲۰۲۳

زمانی که آپریلیا، RS 660 را عرضه کرد، انقلابی در بازار موتورسیکلت‌های وزن میانی ایجاد شد. آپریلیا با موتور دو سیلندر خود با ظرفیت ۶۵۹ سی‌سی، ۱۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. با توجه به ارگونومی آن، آپریلیا RS 660 یک موتورسیکلت اسپرت است. RS 660 را می‌توان در رنگ‌های مشکی مسابقه‌ای یا Tribute با قیمت ۱۱,۴۹۹ دلار یا در رنگ طلایی با قیمت ۱۱,۶۹۹ دلار تهیه کرد.

ترایامف Bonneville T120

پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال 2023پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال ۲۰۲۳

ترایامف بونویل T120 تمام انتظار یک مشتری را برآورده می کند. طراحی رترو آن باعث می‌شود که شما به سبک موتورسیکلت های کلاسیک علاقه مند شوید. مخزن سوخت گسترده و صندلی با پوشش چرمی بر روی یک موتور ۱,۲۰۰ سی‌سی قوی قرار دارند که صدای خاصی را از دهانه اگزوز خود تولید می‌کند.

این موتور ۱,۲۰۰ سی‌سی توان زیادی دارد و اصالتاً انگلیسی است. ترایامف بونویل T120 مدل‌ها و طراحی‌های مختلفی دارد. از مدل پایه با قیمت ۱۲,۶۹۵ دلار تا بالاترین مدل بونویل T120 Black Gold Line با قیمت ۱۳,۴۹۵ دلار.

یاماها MT-10

یاماها MT-10یاماها MT-10

یاماها MT-10 یکی از کامل‌ترین موتورسیکلت‌های جهان در سبک نیکد است. با موتور چهار سیلندر خطی با ظرفیت ۹۹۸ سی‌سی، MT-10 از ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۰ نیوتن متر گشتاور برخوردار است. تعلیق قابل تنظیم از برند KYB سواری این موتورسیکلت را در حالت اسپرت بسیار خشک و فرمان پذیر می کند و در حالت رانندگی نرمال به شکل نرم سواری را مدیریت می کند، حداکثر سرعت این موتورسیکلت ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

موتورسیکلت Yamaha MT-10 مدل ۲۰۲۳ با قیمت ۱۴,۱۹۹ دلار آغاز می‌شود، اما نسخه Special Performance به نام MT-10 SP با ۳,۰۰۰ دلار افزایش قیمت به فروش می رسد.

هاسکورنا Norden 901 Expedition

هاسکورنا Norden 901 Expeditionهاسکورنا Norden 901 Expedition

این موتورسیکلت از همان پیشرانه دو سیلندر موازی DOHC با هشت سوپاپ بهره می‌برد، که در مدل KTM 890 Adventure R و Norden R نیز استفاده شده است. پیشرانه این موتورسیکلت توانی به اندازه ۱۰۵ اسب بخار و ۱۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. با قیمت پایه ۱۵,۷۹۹ دلار، Norden 901 Expedition در بازارهای جهانی به فروش می رسد.

ب ام و S 1000 RR

ب ام و S 1000 RRب ام و S 1000 RR

ب ام و S 1000 RR یک موتورسیکلت سوپربایک واقعی است که تمام تمرکز خود را بر روی سرعت گذاشته است. با قیمت پایه ۱۷,۸۹۵ دلار در نمایندگی‌های ب ام و، S 1000 RR مدل ۲۰۲۳ ویژگی‌های عالی مانند گرم‌کن فرمان و کروز کنترل را ارائه می‌دهد که برای آن‌ها باید کمی بیش‌تر پول پرداخت شود، اما قطعاً ارزش هزینه‌های اضافی را دارند.

ب ام و R 1300 GS

ب ام و R 1300 GSب ام و R 1300 GS

موتورسیکلت ادونچر ب ام و R 1250 GS، سال‌هاست به عنوان یکی از مهم‌ترین موتورسیکلت‌های این دسته محسوب می‌شود و همه می‌دانند هر ساله، ب ام و نسخه بهتری از این موتورسیکلت را عرضه می کند. در آخرین نسخه، ۱۲۵۰ GS به BMW R 1300 GS تبدیل شده است و عملکرد موتورسیکلت را افزایش داده و در عین حال، مصرف سوخت را بهبود بخشیده است.

چهل سال از عرضه نخستین نسخه ب ام و GS می گذرد و R 1300 GS آخرین نسخه از خانواده موتورسیکلت های ادونچر ب ام و است که با مدل هایی مانند Pan-America از Harley-Davidson ،Duke 1290 GT از KTM و Ninja 1000 SX رقابت می کند.

کی تی ام ۱۲۹۰ Super Adventure R

کی تی ام 1290 Super Adventure Rکی تی ام ۱۲۹۰ Super Adventure R

در حقیقت، تعداد زیادی موتورسیکلت در سبک ادونچر در جهان وجود دارد، اما هیچ کدام از آن ها مانند موتورسیکلت ادونچر KTM در واقعیت و هنگام آزمون، چنان عملکرد بی نظیری ندارند. برای علاقه‌مندان به سفرهای آفرودی که به دنبال بسته‌ای با کیفیت برتر برای غلبه بر هر منظره و شرایط زمینی هستند، نسخه ۲۰۲۳ KTM 1290 Super Adventure R یک انتخاب عالی است.

هارلی دیویدسون Road Glide

هارلی دیویدسون Road Glideهارلی دیویدسون Road Glide

یکی از بهترین موتورسیکلت های جهان که فروش خوبی در سال ۲۰۲۳ در سبک موتورسیکلت های تورینگ داشت، Harley-Davidson Road Glide بود. نمای جلویی با استایل طراحی کوسه، جلوی موتورسیکلت را بسیار خشن و تهاجمی کرده است، که با تعبیه باکس های سفری در قسمت های کناری موتورسیکلت امکان سفرهای برون شهری با این موتور وجود دارد.

Harley-Davidson Road Glide یک موتورسیکلت به شدت محبوب و دوست داشتنی در بازارهای آمریکاست. برای سال ۲۰۲۳، چهار نسخه از این موتورسیکلت وجود دارد، اما هر کدام با رنگ‌های مختلفی قابل تهیه هستند که حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار به قیمت اصلی اضافه می‌کنند.

دوکاتی Panigale V4R

دوکاتی Panigale V4Rدوکاتی Panigale V4R

یکی از بهترین سوپربایک های جهان، که توسط برند دوکاتی تولید شده، Ducati Panigale V4R است. با تولید ۲۰۷ اسب‌بخار و همراهی صدای بی‌نظیر ایتالیایی از سیستم اگزوز، Panigale V4R در اصل یک موتورسیکلت اسپرت برای جاده است. آخرین نسل Panigale یکی از بهترین موتورسیکلت‌های جهان در حال حاضر است، که قیمت به نسبت زیادی دارد. قیمت این موتورسیکلت از پایه ۴۵ هزار دلار آغاز می شود. در حالت استاندارد، پیشرانه دوکاتی، ۲۰۷ اسب‌بخار تولید می‌کند، اما اگر مبلغی اضافه برای تعویض کامل سیستم اگروز پرداخت کنید، قدرت کامل این سوپربایک Ducati به ۲۴۰ اسب‌بخار افزایش پیدا می کند.

نوشته پرطرف‌دارترین موتورسیکلت های جهان در سال 2023 اولین بار در اسب بخار. پدیدار شد.

مشاهده این خبر در سایت مرجع