کادیلاک سلستیک (Celestiq)؛ یک پیش‌نمایش مجلل از آینده

منبع : دیجی کالا دسته بندی : دیجی کالا کد خبر : 19796 2 ماه قبل 151

تقریبا از زمانی که کادیلاک نام سلستیک Celestiq را به همگان معرفی کرد حدود ۲ سال می‌گذرد. در آن زمان این نام چیزی بیشتر از یک عکس تاریک و نامفهوم نبود و تنها می‌دانستیم که این خودرو قرار است در آینده نقش پرچمدار تکنولوژی محصولات کادیلاک را ایفا کند. اما چند روز قبل کادیلاک سلستیک Celestiq در قالب نسخه نمایشی و کانسپت رونمایی شده است.

کادیلاک سلستیک رونمایی شده در واقع نسخه کانسپت بوده که به زودی این کانسپت با تغییراتی جرئی قرار است به تولبد انبوه برسد. کادیلاک قرار است جزییات مربوط به نسخه تولیدی سلستیک را به زودی منتشر کند. همچنین برخی از ویژگی‌های و تکنولوژی‌های لحاظ شده روی این مدل کانسپت روی نسخه تولیدی هم نصب می‌شود. این ویژگی‌های جذاب شامل نمایشگر ۵۵ اینچی دیجیتالی بوده که تمام داشبورد این خودرو را دربر گرفته و خود از چند نمایشگر دیگر تشکیل شده که از مقابل راننده تا جلوی سرنشین جلو امتداد یافته است و گویی راننده و سرنشینان را در اقیانوسی دیجیتالی غوطه‌ور می‌نماید. این نمایشگر دارای تکنولوژی منحصر به فردی است که راننده نتواند نمایشگر دیجیتالی سمت سرنشین را مشاهده کند. در واقع سرنشین جلو می‌تواند با خیال راحت و بدون اینکه نگران حواس پرتی راننده باشد به تماشای فیلم یا بازی در نمایشگر مقابل خود بپردازد.

کادیلاک سلستیک Celestiq

کادیلاک در این مدل برای سرنشینان ردیف دوم هم نمایشگرهای دیجیتالی مجزایی در نظر گرفته است و پنج نمایشگر دیجیتالی با رزولوشن بسیار بالا در این خودرو نصب شده است. جالبترین ویژگی کادیلاک سلستیک سقف شیشه‌ای آن بوده که نور ورودی به داخل کابین از سقف توسط هر سرنشین به صورت مجزا تنظیم می شود. کادیلاک این سقف شیشه ای را Smart Glass نامیده و هر سرنشین قادر است تا قسمت شیشه‌ای بالای سر خود را به نحوی تنظیم کند تا نور به مقدار دلخواه به کابین وارد شود. کادیلاک برای این خودرو سیستم کمک راننده Ultra Cruise را نصب کرده که قرار است نوید رانندگی بدون گرفتن فرمان را برای راننده به ارمغان داشته باشد.

کادیلاک در حال حاضر از انتشار اطلاعات مربوط به مشخصات فنی سلستیک خودداری کرده است و تنها اظهار کرده که این خودرو روی پلتفرم التیوم جنرال موتورز توسعه یافته است و پیش‌بینی می‌شود این خودرو نیز وارد مرزهای خودروهای هیبرید و برقی خواهد شد و بی‌شک در آینده نزدیک و عصر خودروهای الکتریکی به پرچمدار جدید این کمپانی تبدیل خواهد شد. جدا از اینکه کادیلاک سلستیک قرار است که نقش پرچمدار این خودروساز آمریکایی را در دسته خودروهای سدان‌ بازی کند، کاملا مشخص است که در طراحی این خودروی زیبا از مدل‌های پرآوازه کادیلاک V16 و کادیلاک الدورادو ۱۹۵۷ بروگهام الهام گرفته شده است.

طراحی کلاسیک در سلستیک نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، جلوپنجره زیبا و بسیار بزرگ به همراه خط‌های مورب که همگی به لوگوی با اصالت کادیلاک می‌رسند گویی که تمام خودرو از یک نقطه شروع شده است. این خط‌ها در رینگ‌های بزرگ آلمینیومی خودرو نیز مشاهده می‌شوند. خبری از دستگیره درب‌ها در کنار خودرو نیست و در عقب سلستیک چراغ‌های باریک و همراه شیشه عریض پشت و فرم فست‌بک خودرو در عقب همگی از کادیلاک V16 به ارث گرفته شده است.

  • با این خودروی تلسکوپ‌دار به دل آسمان شب سفر کنید

منبع: Motor1

مشاهده این خبر در سایت مرجع