شیائومی از فناوری Pilot برای رانندگی خودکار رونمایی کرد

منبع : دیجی کالا دسته بندی : دیجی کالا کد خبر : 21036 1 ماه قبل 214

شیائومی که تازه یک سال است وارد بازار خودروهای الکتریکی شده به‌تازگی از فناوری Pilot برای رانندگی خودکار رونمایی کرد.

شیائومی در ماه مارس سال ۲۰۲۱، رسما وارد بازار خودروهای الکتریکی شد. شرکت چینی در این زمینه ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند این پروژه را با موفقیت آغاز کند و اکنون هم ظاهرا در مسیر موفقیت قرار دارد. اکنون هم لی جون، مدیرعامل شیائومی اعلام کرد نخستین فعالیت شرکت در زمینه‌ی دستیابی به فناوری Pilot (رانندگی خودکار) با موفقیت صورت گرفت و اکنون شیائومی توانسته به این فناوری جذاب دست پیدا کند.

فناوری Pilot به صورت کامل، توسط خود شیائومی توسعه داده شده تا شرکت بتواند رویای رانندگی خودکار را برای خود عملی کند. شیائومی فقط برای تحقق این هدف، ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند بیش از ۵۰۰ متخصص و افراد حرفه‌ای را به تیم تحقیق و توسعه‌ی مربوط به آن اضافه و از نسل آینده‌ی رانندگی خودکار رونمایی کند. شما می‌توانید ویدیوی مربوط به این فناوری را هم در زیر مشاهده کنید.

دانلود

طبق گفته‌های لی جون، ظاهرا این فناوری تا اینجای کار از حد تصور خود تیم فراتر ظاهر شده و بسیار پیشرفته‌تر از آن چیزی است که آن‌ها فکرش را می‌کردند. کلید موفقیت هم بسیار ساده بود؛ بهترین استعدادها را استخدام کنید و به آن‌ها منابع لازم را بدهید تا معجزه رخ بدهد. این کار ظاهرا جواب داده و حداقل شیائومی را به هدفی که می‌خواسته رسانده است.

شیائومی ظاهرا قصد ندارد کار خود را همینجا متوقف کند. شرکت می‌خواهد تا پایان امسال، تعداد کارمندان خود را ۱۰۰ نفر افزایش داده تا به ۶۰۰ نفر برساند. در حال حاضر تیم تحقیق و توسعه‌ی این شرکت تشکیل شده از ۵۰ فرد فوق‌العاده ماهر و متخصص و نفرات اصلی که از شرکت‌های بزرگی در زمینه‌ی هوش مصنوعی به آن‌ها پیوستند تا بدین ترتیب شیائومی بتواند خودش، بدون کمک شرکتی دیگر، به فناوری‌های جذابی که می‌خواهد دست پیدا کند.

البته شیائومی با تصاحب استارتاپ شندانگ که در زمینه‌ی رانندگی خودکار فعالیت می‌کند توانست بدون زحمت، به فناوری پیشرفته‌ای که در این زمینه وجود داشته دسترسی پیدا کند و آن را در اختیار متخصصین خود قرار دهد تا آن‌ها هم به لطف این فناوری بتوانند هدف شیائومی را محقق کنند. شما می‌توانید ویدیوی کامل مربوط به این فناوری را هم در زیر مشاهده کنید.

دانلود
  • عرضه نخستین خودروی الکتریکی شیائومی به خاطر دولت چین به تعویق افتاد
  • شیائومی در ماه آگوست نسخه آزمایشی خودروی الکتریکی خود را رونمایی می‌کند

منبع: ArenaEV

مشاهده این خبر در سایت مرجع