واردات خودرو با رمز ارز تکذیب شد

منبع : تسنیم دسته بندی : اخبار روز خودرو کد خبر : 21013 1 ماه قبل 144

واردات خودرو با رمز ارز تکذیب شد

  • ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
  • اخبار اقتصادی
  • اخبار صنعت و تجارت

واردات خودرو با رمز ارز تکذیب شد

رئیس سازمان توسعه تجارت در خصوص واردات خودرو با رمز ارز گفت: آئین نامه واردات خودرو باید ابلاغ و بعد از آن سازوکار واردات خودرو مشخص خواهد شد اما فعلا در این رابطه با رمز ارز ها موضوعی مطرح نشده است.

- اخبار اقتصادی -

 علیرضا پیمان پاک در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص واردات کالا با رمزارز رسمی که از پایان شهریور اجرایی خواهد شد، گفت: آن دسته از افرادی که مجوز رسمی رمز ارز دارند می توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.  البته عمومیت این موضوع از پایان شهریورماه اجرایی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر چند مجموعه که مجوز رسمی رمز ارز داشتند به صورت مقدماتی برای خود کالا وارد کرده اند، افزود: اینکه چه کالایی و از کدام کشور بوده به دلیل محرمانه بودن اعلام نخواهد شد اما در مجموع ثبت سفارش واردات به میزان 10 میلیون دلار از طریق رمز ارز انجام شده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: از پایان شهریورماه آن دسته از افرادی که مجوز رسمی رمز ارز دارند، می توانند به صورت عمومی از طریق سامانه به صورت اتوماتیک واردات کالا را انجام دهند.

وی در خصوص واردات خودرو با رمز ارز که در برخی رسانه ها مطرح شد، گفت: آئین نامه واردات خودرو باید ابلاغ شود و بعد از آن سازوکار واردات خودرو مشخص خواهد شد اما فعلا در این رابطه موضوعی مطرح نشده است.

 انتهای پیام/

R1012125/P/S7,78,1415/CT1 واژه های کاربردی مرتبط
  • خودرو
  • واردات خودرو
مشاهده این خبر در سایت مرجع