سوزوکی فرانکس با نام و نشان تویوتا در بازار هند عرضه می‌شود

دسته بندی : اخبار روز کد خبر :68041
1403/01/14
7106

سوزوکی فرانکس با نام و نشان تویوتا در بازار هند عرضه می‌شود

سوزوکی فرانکس با نام و نشان تویوتا در بازار هند عرضه می‌شود

شرکت راساموتور خاورمیانه در آخرین روزهای سال 1402، از سه محصول جدید سوزوکی در ایران رونمایی کرد که سوزوکی فرانکس نیز بین آن‌ها قرار داشت. درهمین‌حال، تویوتا و سوزوکی تصمیم گرفتند که این خودرو را با نام و نشان جدیدی به بازار هند عرضه کنند. کراس‌اوور سوزوکی با نام تویوتا اوربان کروزر تایسور در هند عرضه خواهد شد. مشتریان هندی امکان خرید این کراس‌اوور با پیشرانه‌های بنزینی و هیبریدی خفیف را خواهند داشت.

سوزوکی فرانکس با آرم تویوتا برای هندی‌ها

با وجود مشابهت تویوتا Urban Cruiser Taisor و کراس‌اوور سوزوکی در بخش مشخصات فنی، ظاهر این دو خودرو متفاوت است. طراحان ژاپنی از الگوهای طراحی تویوتا لندکروزر سری 300 برای خلق ظاهر مدل Urban Cruiser Taisor بهره برده‌اند. سپر جدید و رینگ‌های 17 اینچی، بخش دیگری از تفاوت‌های تویوتا اوربان کروزر تایسور و سوزوکی فرانکس خواهند بود.

سوزوکی فرانکس

درون کابین Urban Cruiser Taisor، تفاوتی میان این خودرو و فرانکس وجود ندارد؛ بنابراین سیستم چندرسانه‌ای 9 اینچی، ابزارهای آنالوگ کنترلی، هدآپ دیسپلی و پد شارژر بی‌سیم را در این خودرو خواهید دید. تویوتا Urban Cruiser Taisor با طول حدود 3995 میلی‌متر، کوچک‌ترین شاسی‌بلند این شرکت ژاپنی در بازار هند خواهد بود. به‌عبارتی، می‌توان گفت که سوزوکی فرانکس از نظر ابعاد و اندازه با تویوتا رایز بازار ژاپن و تویوتا یاریس کراس بازار اتحادیه اروپا شباهت دارد.

سوزوکی

زیربنای تویوتا Urban Cruiser Taisor و سوزوکی فرانکس مشترک است. موتور پایه مورد استفاده در این کراس‌اوور، پیشرانه 1.2 لیتری بنزینی تنفس طبیعی مشترک با سوزوکی بالنو است که 89 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. مشتریان هندی همچنین می‌توانند تویوتا اوربان کروزر تایسور را با موتور یک لیتری توربوشارژر مجهز به سیستم هیبریدی خفیف خریداری کنند که 99 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. باید ذکر کرد که سوزوکی فرانکس با موتور قوی‌تر 1.5 لیتری هیبریدی خفیف به بازار ایران عرضه خواهد شد. تویوتا Urban Cruiser Taisor با گیربکس‌های اتوماتیک یا دستی قابل سفارش خواهد بود.