Loading...

«آرین پارس موتور» واحد نمونه صنعتی استان شد

دسته بندی : اخبار روز کد خبر :72847
1403/04/21
2042

«آرین پارس موتور» واحد نمونه صنعتی استان شد

«آرین پارس موتور» واحد نمونه صنعتی استان شد

در این آیین تجلیل، شرکت آرین پارس ‌موتور به‌عنوان واحد منتخب صنعتی استان در سال ۱۴۰۲ انتخاب شد. رضا فکور (معاون تولید شرکت آرین پارس موتور) که به‌نمایندگی از مدیرعامل شرکت، لوح و تندیس صنعت را از استاندار مرکزی دریافت کرد، در حاشیه این مراسم اظهار کرد: «کسب این نشان نه تنها نشان‌دهنده تلاش و همت مضاعف مجموعه آرین‌ پارس‌ موتور است، بلکه نمایانگر تعهد و پشتکار مدیران و کارکنان شرکت در جهت نیل به‌اهداف و رسیدن به‌جایگاه واقعی صنعت‌خودرو کشور است.»

فکور در ادامه با اشاره به‌دستاوردهای این واحد صنعتی تصریح کرد: «برنامه‌های توسعه‌ای مختلفی در آرین پارس موتور پیش‌بینی شده است که بخشی از آن‌ها در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.»

به‌گفته وی، مهم‌ترین پروژه‌هایی که در دست اجرا بوده و به‌بهره‌برداری می‌رسد، شامل پروژه فضاها و کانکس‌های اداری، تکمیل خط‌تولید بدنه لاماری و افزایش ظرفیت آن، ایجاد فضاهای مسقف برای انبار قطعات، مواداولیه و... است.

معاون تولید شرکت آرین پارس موتور با بیان این‌که در حال حاضر دو سالن مجزای تولید در اختیار شرکت است، افزود: «یک سالن به‌مونتاژ خودرو سواری لاماری ایما اختصاص دارد. سالن دیگر نیز به‌مونتاژ خودروهای تجاری اختصاص یافته که به دو خط مستقل تجهیز شده که یک خط به‌تولید کامیونت‌های تجاری با برند جک و خط دیگر نیز به‌تولید کشنده با برند شک موتو اختصاص یافته است.»

به‌گفته وی در حال حاضر ۹۰۰ نفر به‌صورت مستقیم در این واحد صنعتی مشغول به‌کار هستند. براساس آمارهای موجود این مجموعه در سال گذشته رشدی ۲۲۰ درصدی را در تولید به‌ثبت رسانده است. فکور دراین‌باره گفت: «درمجموع ۱۲ هزار و ۹۷۵ دستگاه خودرو تولید شده که از این میزان ۹ هزار و ۴۱۴ دستگاه مختص خودرو سواری لاماری ایما بوده است.»

پروژه خط‌تولید بدنه سواری لاماری ایما از مهم‌ترین پروژه‌های این مجموعه محسوب می‌شود که تجهیزات آن به‌طور کامل خریداری شده و در سالن تولید، نصب شده است. به‌گفته فکور به‌زودی تولید آزمایشی آن آغاز می‌شود و پس از دریافت مجوزهای لازم به‌صورت تولید انبوه ۵ دستگاه در ساعت تولید خواهد شد.

معاون تولید مجتمع صنعتی آرین پارس موتور درباره دیگر برنامه‌های این مجموعه بیان کرد: «از نیمه دوم امسال تنوع محصولات بیشتری خواهیم داشت. یک محصول جدید سواری و حداقل ۳ محصول کشنده به‌بازار عرضه خواهیم کرد. دو محصول جدید کامیونت نیز به‌خط تولید اضافه می‌شود. درنتیجه سال ۱۴۰۳ به‌لحاظ تنوع محصول سال متفاوتی برای آرین‌پارس‌موتور خواهد بود.»

وی تاکید کرد: «رسالت اصلی شرکت تولید خودرو با کیفیت است؛ اما در کنار تولید، اهداف جانبی را نیز با جدیت دنبال می‌کنیم که مهم‌ترین آن‌ها انجام مسئولیت‌های اجتماعی شامل حفظ محیط‌زیست و توسعه فضای سبز در محوطه کارخانه و مشارکت در برنامه‌های فرهنگی شهرستان است.»

در این بین آرین پارس موتور از آموزش نیروی انسانی غافل نشده و تلاش کرده است با آموزش‌های لازم نیروهای ماهر و متخصص نقش خود را به‌خوبی ایفا کند. این موضوع در سرعت توسعه اثرگذار است.

سالن تولید سواری لاماری در فضایی به‌مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع با ظرفیت تولید ۱۴ دستگاه در ساعت و سالن تولید محصولات تجاری با مساحت حدود ۱۲ هزار متر مربع با ظرفیت تولید ۴ دستگاه کامیونت و ۳ دستگاه کشنده در ساعت فعال است و خودرو لاماری ایما، نخستین محصول آرین پارس موتور است که در سایت این شرکت واقع در شهر خمین روی خط مونتاژ قرار گرفته است.

مجموعه صنعتی آرین در تلاش است با تولید خودروهای مدرن، ایمن و به‌روز نقشی مهم در صنعت‌خودرو کشور ایفا کند.