Loading...

بهترین موتورسیکلت های ترایامف از شروع این کمپانی بریتانیایی

دسته بندی : دانشنامه خودرو کد خبر :57634
1402/08/27
19439

بهترین موتورسیکلت های ترایامف از شروع این کمپانی بریتانیایی

بهترین موتورسیکلت های ترایامف از شروع این کمپانی بریتانیایی
بهترین موتورسیکلت های ترایامفبهترین موتورسیکلت های ترایامف

کمپانی ترایامف در طول سال‌های فعالیت خود چند مدل محبوب و جاودانه موتورسیکلت تولید کرده است، که همیشه با آن ها در جهان شناخته می شود. در ادامه، قصد داریم بهترین موتورسیکلت های برند ترایامف را به شما معرفی کنیم.

فهرست مطالب

  • ترایامف Trident 1968
  • ترایامف T120 Bonneville 650 1959
  • ترایامف Daytona 750 1992
  • ترایامف Tiger 1200 2023
  • ترایامف Thruxton RS 2023
  • ترایامف Street Triple RS 2023
  • ترایامف Rocket 3 2019

ترایامف در طول سال‌ها به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان موتورسیکلت نه تنها در انگلستان، بلکه در سراسر جهان شناخته شده است. طراحی، کیفیت ساخت و تجربه رانندگی بی نظیر، ویژگی‌هایی هستند که موتورسیکلت های ترایامف به آن ها شهرت دارند و بیش تر این برند به دلیل تولید موتورسیکلت های کافه ریسر و کلاسیک در جهان شناخته می شود.

آن چه ترایامف را از سایر تولیدکنندگان متمایز می‌کند، توانایی ساخت موتورسیکلت‌های شگفت‌انگیز و بی‌نظیر در دسته‌بندی‌های مختلف است. از موتورسیکلت‌های ادونچر و کروزرها تا موتورسیکلت‌های اسپرت و سوپرنیکد همگی حوزه های فعالیت این برند موتورسیکلت سازی بریتانیایی است.

ترایامف تاریخ طولانی در صنعت موتورسیکلت سازی جهان دارد، از موفقیت ها در قبل از جنگ های جهانی تا شهرت به علت کیفیت ساخت در محصولات چند سال اخیر همگی عامل رشد این برند بوده اند، اما ورود برندهای ژاپنی به بازار موتورسیکلت های جهان بازی را برای این برند بریتانیایی تغییر داد و رقابت را به شدت سخت تر کرد و باعث شد برند ترایامف در دهه ۷۰ به مرز ورشکستگی برسد، اما با وجود سابقه و تحول سازمانی، این برند با سابقه توانست دوباره خود را احیا کند. امروز، ترایامف نه تنها در حال رشد و پیشرفت است، بلکه به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان در جهان شناخته می شود.

در این مقاله به بررسی برخی از موتورسیکلت‌های افسانه‌ای ترایامف خواهیم پرداخت.

ترایامف Trident 1968

بهترین موتورسیکلت های ترایامفبهترین موتورسیکلت های ترایامف

حداکثر سرعت: ۱۸۵ کیلومتر

ترایدنت ۷۵۰، اولین موتورسیکلت سه سیلندر تولید انبوه از برند ترایامف بود. این موتورسیکلت با کسب موفقیت ها بسیار عامل شناخته شدن و شهرت بسیار ترایامف در سراسر جهان بود. یک سال پس از تولید و عرضه ترایدنت ۷۵۰، کمپانی هوندا معروف ترین موتورسیکلت خود، سی بی ۷۵۰، را به عنوان اولین موتورسیکلت سوپربایک جهان معرفی کرد، که به علت قابلیت های برتر و قیمت اقتصادی تر برای مشتریان با مصارف شهری محبوب تر بود، اما ترایامف ترایدنت ۷۵۰ در مسابقات به شدت موفق تر عمل می کرد، اما خب نتوانست بازار فروش خوبی داشته باشد. امروز، ترایدنت به عنوان یک موتورسیکلت کلاسیک محبوب از برند ترایامف شناخته می شود.

ترایامف T120 Bonneville 650 1959

ترایامف T120 Bonneville 650 1959ترایامف T120 Bonneville 650 1959

حداکثر سرعت: ۱۹۵ کیلومتر

مدل های ترایامف اسپید توین و تایگر، هر دو مدل قدیمی و کلاسیک در تاریخ ترایامف از گذشته تا امروز بوده اند، حتا مدل‌های تحت این نام‌ها امروز تولید می‌شوند. با این حال، هیچ کدام معروفیتی مانند ترایامف بونویل ندارند. ترایامف مصمم بود رکورد سرعت را در صحرای نمک بونویل در اوتا در ایالت یوتا بشکند.

یک علاقه‌مند به دنیای موتورسیکلت اهل تگزاس به نام جانی آلن، با استفاده از موتور تیونینگ شده یک موتور ۶۵۰ سی‌سی تاندربرد، که به صورت دستی ساخته بود، به سرعت بالای ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت دست یافت. سه سال بعد، ترایامف بونویل ۱۹۵۹ T120 معرفی شد و نام T120 به معنای سرعت بالای این موتورسیکلت بود، که با الهام از رکورد سرعت در صحرای بونویل نام‌گذاری شده بود.

ترایامف Daytona 750 1992

ترایامف Daytona 750 1992ترایامف Daytona 750 1992

حداکثر سرعت: ۲۱۵ کیلومتر

تا دهه ۹۰، ترایامف با موتورسیکلت‌های کلاسیک و قدیمی‌تر در جهان شهرت داشت و پس از آن بود که با علاقه جهان به دنیای موتورسیکلت های مدرن، مسیر این برند بریتانیایی تغییر کرد. ایتالیایی‌ها، ژاپنی‌ها و آلمانی‌ها قبلاً با عرضه موتورسیکلت‌های فوق‌العاده و پیشرفته، به‌روز بودن را نشان داده بودند. ترایامف در زمانی که سایر کمپانی ها در حال عرضه جدیدترین سوپربایک ها به بازارهای جهانی بودند، همچنان در حال بررسی و تحقیق بود.

تا دهه ۹۰، ترایامف به دلیل موتورسیکلت‌های سوپراسپرت شناخته نمی‌شد، اما دیتونا ۷۵۰ و ۱۰۰۰ این تصور را به طور کامل اصلاح کردند. این دو موتورسیکلت سوپر اسپرت نماینده‌های موفقی بودند که نشان می‌دادند ترایامف در تولید موتورسیکلت‌های با عملکرد بالا بیش از حد توانایی دارد. در دهه ۲۰۰۰، دیتونا ۶۷۵ نسل جدید موتورسیکلت‌های سوپر اسپرت ژاپنی را به چالش کشید و با برخورداری از موتور سه سیلندر با موتورسیکلت های رقیب که از پیشرانه های چهار سیلندر بهره می بردند، رقابتی سخت کرد.

ترایامف Tiger 1200 2023

ترایامف Tiger 1200 2023ترایامف Tiger 1200 2023

حداکثر سرعت: ۲۲۰ کیلومتر

بدون شک، ترایامف یک مدل برجسته و موفق در هر کلاس از موتورسیکلت‌ها دارد و مدل تایگر در طول سالیان عرضه خود ثابت کرده است که یک موتورسیکلت ادونچر با قابلیت های فوق‌العاده است. تایگر ۱۲۰۰ مدل ۲۰۲۳ با یک موتور سه سیلندر ۱۲۱۵ سی‌سی که ۱۳۵ اسب بخار تولید می‌کند در کلاس موتورسیکلت های ادونچر همیشه محبوب و دوست داشتنی بوده است.

ترایامف Thruxton RS 2023

ترایامف Thruxton RS 2023ترایامف Thruxton RS 2023

حداکثر سرعت: ۲۲۵ کیلومتر

متأسفانه مدل محبوب و پرطرف‌دار ترایامف تراکستون از سال آینده از خط تولید این برند خارج خواهد شد، اما این موتورسیکلت یک نمونه بسیار موفق و پرفروش در بازارهای جهانی در کلاس موتورسیکلت های کافه ریسر است. تراکستون RS یک موتورسیکلت سوپر نیکد با استایل رترو است که با سیستم ترمز Brembo M50، شاسی اسپرت و سبک، سیستم های الکترونیکی کمک‌ راننده و تکنولوژی مدرن بسیاری، حداکثر عملکرد را از موتور ۱۲۰۰ سی‌سی خود استخراج می‌کند. تراکستون تمام نقاط قوت ترایامف را در یک بسته جامع ارائه می‌کند که هم ظاهرش زیباست و هم احساس مدرنیته را به ارمغان می‌آورد.

ترایامف Street Triple RS 2023

ترایامف Street Triple RS 2023ترایامف Street Triple RS 2023

حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر

در سبک موتورسیکلت های نیکد حجم متوسط که می تواند در جاده های قانونی به حداکثر سرعت دست پیدا کند، تنها مدل ترایامف Street Triple RS است. مانند تایگر، Street Triple RS نیز در چندین تیپ موجود است، تیپ هایی مناسب برای استفاده در شهر، تورینگ یا مسابقات. ترایامف Street Triple توانسته است با بهترین برندهای جهان مانند KTM و Ducati و Yamaha رقابتی نزدیک داشته باشد.

ترایامف Rocket 3 2019

ترایامف Rocket 3 2019ترایامف Rocket 3 2019

حداکثر سرعت: ۲۸۵ کیلومتر

موتورسیکلت راکت ۳ از طراحی ترکیبی در سبک های رترو و کروزر بهره می برد و عموم مردم با توجه به سبک این موتورسیکلت فکر می کنند از سرعت زیادی برخودار نیست، اما ترایامف راکت ۳ با یک موتور سه سیلندر ۲۴۵۸ سی‌سی به عنوان حجیم ترین موتور جاده‌ای تولیدشده تاکنون شناخته می‌شود. با وزنی بیش از ۳۲۰ کیلوگرم، این غول سنگین وزن با شاسی مستحکم خود، به راحتی در پیچ و خم جاده‌ها به حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت می رسد.

نوشته بهترین موتورسیکلت های ترایامف از شروع این کمپانی بریتانیایی اولین بار در اسب بخار. پدیدار شد.